26 października 2013, 13:00 - Stadion Miejski w Tolkmicku

Barkas: 1. Tomasz Wojtkiewicz - 2. Łukasz Laskowski, 13. Damian Kostkowski, 5. Patryk Wiliński, 3. Tomasz Sambor - 10. Tomasz Wiercioch, 9. Karol Styś (76' 29. Łukasz Konwa), 16. Wojciech Pietrzkiewicz (88' 8. Rafał Jakimczuk), 20. Kamil Kuczkowski, 17. Mateusz Bogdanowicz - 11. Łukasz Wolak (46' 34. Martin Strach)

MKS: 12. Bartosz Milkiewicz - 29. Adam Krajewski, 17. Paweł Miłoszewski, 13. Piotr Sawicki, 7. Rafał Solecki -
10. Krzysztof Piwiszkis, 3. Paweł Branicki (75' 5. Jacek Miłek), 77. Damian Roksela, 24. Jacek Bukowski (71' 42. Michał Czyrski), 8. Piotr Kozłowski - 22. Michał Miller

żółte kartki: Tomasz Sambor, Tomasz Wiercioch, Rafał Jakimczuk, Kamil Kuczkowski, Martin Strach - Piotr Kozłowski, Paweł Branicki

sędziował: Krzysztof Kapela (Olsztyn)

Podziałem punktów zakończyło się spotkanie 14. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej pomiędzy Barkasem Tolkmicko i MKS Korsze.
W związku z brakami kadrowymi w postaci absencji Piotra Trafarskiego i Daniela Fedczaka oraz kontuzją Pawła Sawickiego, trener Mirosław Miller zmuszony był do eksperymentowania ze składem. Na prawej obronie zagrał nominalny pomocnik Adam Krajewski, natomiast Paweł Miłoszewski został ustawiony na środku defensywy. Obaj wywiązali się ze swoich obowiązków bez zarzutów.
W pierwszej połowie nasza drużyna miała dwie okazje do zdobycia bramki. Najpierw Piotr Kozłowski bezpośrednio z rzutu rożnego próbował pokonać bramkarza gospodarzy, jednak ten wykazał się sporym refleksem i przeniósł piłkę nad poprzeczką. Chwilę później rzut rożny doskonale egzekwował Damian Roksela. Najwyżej w polu karnym wyskoczył Paweł Branicki, oddał mocny strzał głową, ale bramkarz Barkasa ponownie pokazał klasę, ratując swój zespół od utraty gola. Gospodarze powinni objąć prowadzenie po akcji Mateusza Bogdanowicza, który mając przed sobą tylko Bartosza Milkiewicza, nie trafił do bramki.
Druga połowa rozpoczęła się od śmielszych ataków beniaminka z Tolkmicka, który za sprawą Martina Stracha i Kamila Kuczkowskiego stworzył sobie dwie sytuacje do objęcia prowadzenia. Na nasze szczęście dobrze dysponowany tego dnia Bartosz Milkiewicz wychodził z opresji obronną ręką. W drugiej odsłonie nasza drużyna skupiła się przede wszystkim na defensywie, mądrze i ofiarnie się broniła, utrzymując korzystny wynik. W ofensywie brylował bardzo aktywny Michał Miller, który długo utrzymywał się przy piłce i wymuszał faule przeciwników.
Z przebiegu meczu remis jest wynikiem jak najbardziej sprawiedliwym i nie krzywdzi żadnej z drużyn.
Kolejne spotkanie MKS rozegra u siebie z Promieniem Mońki. Początek w sobotę o godzinie 13:00.

czwartek, 24 października 2013 12:46

14. kolejka III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej przyniesie po raz kolejny sporą dawkę piłkarskich emocji. Jednym ze spotkań, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę jest starcie Barkasa Tolkmicko z MKS Korsze. To pierwsza w historii konfrontacja pomiędzy tymi zespołami.
Rewelacyjny beniaminek prowadzony przez elbląskiego trenera Adama Borosa, w dużym stopniu oparty jest na byłych zawodnikach Olimpii oraz Concordii Elbląg. Tomasz Wojtkiewicz, Mateusz Bogdanowicz, Daniel Ciesielski, Kamil Kuczkowski, Łukasz Laskowski, Tomasz Sambor, Martin Strach, Karol Styś i Tomasz Wiercioch reprezentowali elbląskie zespoły na różnym szczeblu rozgrywkowym. Teraz w barwach Barkasa chcą aktywnie włączyć się do walki o czołowe miejsca w III lidze.
Po 13. kolejkach zespoły z Tolkmicka i Korsz sąsiadują ze sobą w tabeli, gromadząc na swoim koncie po 23. punkty.
W obecnym sezonie drużyna znad Zalewu Wiślanego jest niepokonana na własnym stadionie (5 zwycięstw i 2 remisy).
W poprzednim spotkaniu Barkas przegrał na wyjeździe z Turem Bielsk Podlaski 2:1.
Trener Mirosław Miller nie będzie mógł skorzystać z usług wszystkich swoich zawodników. Danielowi Fedczakowi występ uniemożliwią sprawy służbowe, natomiast Piotr Trafarski musi pauzować z powodu nadmiaru żółtych kartek.
Arbitrem głównym będzie Krzysztof Kapela z Olsztyna.
Początek spotkania w sobotę o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim w Tolkmicku.
W rozwinięciu kadra na sobotnie spotkanie:

Dwie kolejki wiosenne jesienią!
czwartek, 24 października 2013 12:29

Wydział Gier i Ewidencji Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej postanowił, że jeszcze tej jesieni zostaną rozegrane awansem dwie kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej, które planowo miały się odbyć wiosną 2014 roku.
18. kolejka
MKS Korsze - Sokół Ostróda, 23/24 listopada, godz. 13:00
19. kolejka
Warmia Grajewo - MKS Korsze, 31 listopada/1 grudnia, godz. 13:00

MKS Korsze - Znicz Biała Piska 2:0 (0:0)
sobota, 19 października 2013 16:15

19 października 2013, 14:00 - Stadion Miejski w Korszach
Michał Miller 62, Piotr Kozłowski 72

MKS: 1. Bartosz Milkiewicz - 17. Paweł Miłoszewski, 13. Piotr Sawicki (79' 5. Daniel Fedczak), 11. Paweł Sawicki,
7. Rafał Solecki - 10. Krzysztof Piwiszkis (90' 42. Michał Czyrski), 77. Damian Roksela (85' 5. Paweł Branicki), 24. Jacek Bukowski, 21. Piotr Trafarski, 8. Piotr Kozłowski (89' 29. Adam Krajewski) - 22. Michał Miller

Znicz: 1. Przemysław Masłowski - 18. Sebastian Zaczkowski (85' 4. Ireneusz Piwko), 14. Łukasz Gryko, 25. Adam Wyszyński, 19. Mateusz Butkiewicz - 7. Paweł Adamiec, 10. Karol Janik, 8. Mateusz Kierznowski (65' 5. Jakub Lutrzykowski), 22. Daniel Świderski - 13. Błażej Gutowski (60' 15. Jacek Falkowski), 9. Konrad Radzikowski
(62' 11. Michał Świderski)

żółte kartki: Krzysztof Piwiszkis, Piotr Trafarski - Jacek Falkowski

sędziował: Robert Olszewski (Olsztyn)

MKS Korsze pokonał Znicz Biała Piska w meczu 13. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej. W pierwszej połowie na boisku królował głównie chaos. Murawa mocno utrudniała grę, stąd niezliczona ilość prostych, niewymuszonych błędów i niedokładnych zagrań. Zespoły miały jednak swoje sytuacje, ale w żaden sposób nie potrafiły zamienić ich na bramki. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis, ze wskazaniem na drużynę przyjezdnych. Druga odsłona meczu była zdecydowania ciekawsza. Zarówno MKS jak i Znicz zaczęły śmielej atakować i stwarzały sobie okazje do objęcia prowadzenia. Na pierwszą bramkę trzeba było czekać do 62 minuty. Piotr Trafarski przedarł się z piłką w pole karne, dograł dokładnie do niepilnowanego Michała Millera, który pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Stracona bramka wyraźnie podcięła skrzydła gościom. Nasz zespół wręcz przeciwnie, z jeszcze większym animuszem ruszył do ataków. Niecodziennie wyglądała akcja z 72 minuty. Paweł Miłoszewski znalazł się w sytuacji sam na sam Przemysławem Masłowskim i miał dwie okazje do pokonania golkipera Znicza. Za pierwszym razem uderzył wprost w niego, natomiast przy dobitce z najbliższej odległości trafił w poprzeczkę. Piłkę odbitą od poprzeczki przejął Michał Miller, wyłożył ją do nabiegającego Piotra Kozłowskiego i ten zdobył drugą bramkę dla MKS-u.
Cieszyć może fakt, że mimo słabszej gry nasza drużyna potrafiła odnieść cenne zwycięstwo. Za kilka dni o stylu nikt nie będzie pamiętał.
W kolejnym spotkaniu MKS zagra na wyjeździe z kolejnym beniaminkiem, Barkasem Tolkmicko.

Mirosław Miller: To był trudny mecz, zresztą jak niemal wszystkie z beniaminkami. Pierwsza połowa to był mecz walki, z tym że walczył jedynie Znicz, a mój zespół trochę spacerował po boisku. W przerwie włączyłem w szatni "suszarkę", może na pół gwizdka, ale jednak. I ten mocny przekaz dał efekt, bo przejęliśmy inicjatywę i efekty przyszły.

MKS Korsze - Znicz Biała Piska
czwartek, 17 października 2013 09:37

Po wyjazdowym zwycięstwie nad Dębem Dąbrowa Białostocka, MKS Korsze ma duże szanse, by pozytywnie wypaść przed własną publicznością. W sobotnim spotkaniu 13. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej rywalem naszej drużyny będzie Znicz Biała Piska. Znicz to beniaminek tegorocznych rozgrywek, który awans zapewnił sobie, zajmując drugą pozycję w poprzednim sezonie IV ligi. Dla naszego najbliższego przeciwnika jest to historyczny, debiutancki sezon na poziomie III ligi. Kadrowo zespół prowadzony przez grającego trenera Ireneusza Piwko wygląda bardzo interesująco. Jacek Falkowski, Paweł Adamiec i Karol Janik to zawodnicy, którzy mają za sobą bardzo ciekawą przeszłość piłkarską oraz występy na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce.
W ostatniej kolejce Znicz wygrał na własnym stadionie z Turem Bielsk Podlaski 2:0. Po 12. kolejkach zespół plasuje się na dziesiątym miejscu z 19. punktami na koncie, na co składa się sześć zwycięstw, jeden remis i pięć porażek.
Po raz ostatni zespoły MKS-u i Znicza rywalizowały o ligowe punkty sezonie 2003/04, w rozgrywkach IV ligi. MKS przegrał wówczas u siebie 1:3, natomiast na wyjeździe zwyciężył 4:1 (hattrickiem popisał się wtedy Piotr Trafarski).
Sobotnie spotkanie poprowadzi Robert Olszewski z Olsztyna, który w tej rundzie sędziował już mecz z udziałem naszego zespołu (wygrany 5:0 z Motorem Lubawa).
Początek spotkania w sobotę o godzinie 14:00 na Stadionie Miejskim w Korszach.

W 1/8 WPP z Victorią Bartoszyce!
środa, 16 października 2013 19:43

MKS Korsze pokonał Granicę Bezledy w spotkaniu 1/16 Wojewódzkiego Pucharu Polski. W kolejnej rundzie rywalem naszej drużyny będzie IV-ligowa Victoria Bartoszyce. Zespół Victorii awansował do 1/8 WPP po zwycięstwie 2:1 nad III-ligową Granicę Kętrzyn. Regulaminowe 90 minut nie przyniosło rozstrzygnięcia (1:1), więc do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, w której lepsi okazali się gospodarze. Mecz 1/8 WPP pomiędzy Victorią Bartoszyce, a MKS-em Korsze odbędzie się dopiero na wiosnę przyszłego roku. Z racji tej, że zespół Victorii występuje na co dzień w niższej klasie rozgrywkowej, mecz ten odbędzie się w Bartoszycach.

DKS Dobre Miasto - Omulew Wielbark

1/16 WPP: Granica Bezledy - MKS Korsze 1:4 (1:2)
środa, 16 października 2013 09:35

16 października, 15:30 - Stadion w Bezledach
Granica Bezledy - MKS Korsze 1:4 (1:2)
Michał Kurywczak 38 - Michał Miller 14, samobójcza 26, Piotr Kozłowski 47, Adam Krajewski 83

MKS: Bartosz Milkiewicz - Paweł Miłoszewski, Piotr Sawicki, Daniel Fedczak, Rafał Solecki (75' Patryk Obidowski) - Paweł Branicki, Damian Roksela (63' Jacek Bukowski), Adam Krajewski, Michał Czyrski (81' Paweł Bociej), Piotr Kozłowski - Michał Miller (78' Mateusz Filipowicz)

żółte kartki: Paweł Branicki (MKS)

sędziował: Kamil Żmijewski

Pozostałe wyniki 1/16 WPP:

1/16 WPP: Granica Bezledy - MKS Korsze
wtorek, 15 października 2013 11:07

W środę o godzinie 15:30 MKS Korsze zagra na wyjeździe z Granicą Bezledy w meczu 1/16 Wojewódzkiego Pucharu Polski. Nasi rywale zajmują aktualnie dwunaste miejsce w rozgrywkach klasy okręgowej. W ostatniej kolejce Granica przegrała w Olecku aż 6:0.
W rozwinięciu kadra na środowe spotkanie:

Dąb Dąbrowa Białostocka - MKS Korsze 1:2 (1:1)
poniedziałek, 14 października 2013 07:38

13 października, 14:00 - Stadion Miejski w Dąbrowie Białostockiej
Piotr Bondziul 16 - Jacek Bukowski 32, Michał Miller 66

Dąb: Grzegorz Nowajczyk - Patryk Karolczuk, Paweł Chańko, Jacek Markiewicz, Dawid Korotkiewicz (85' Łukasz Kowalewski) - Jakub Ambrożewicz (46' Dawid Głowacki), Adrian Citko, Krzysztof Biernacki, Maciej Orpik, Mateusz Sołowiej (70' Paweł Bondziul) - Piotr Bondziul

MKS: Bartosz Milkiewicz - Paweł Miłoszewski, Piotr Sawicki, Paweł Sawicki, Rafał Solecki (82' Daniel Fedczak) - Krzysztof Piwiszkis (85' Paweł Branicki), Damian Roksela, Jacek Bukowski, Piotr Trafarski, Piotr Kozłowski - Michał Miller

żółte kartki: Patryk Karolczuk, Krzysztof Biernacki, Jacek Markiewicz - Jacek Bukowski, Michał Miller

czerwone kartki: Patryk Karolczuk 34' (za dwie żółte), Grzegorz Nowajczyk 68' (za faul) - Jacek Bukowski 90' (za dwie żółte)

sędziował: Paweł Stefanowicz (Suwałki)

W niedzielnym spotkaniu 12. kolejki III ligi Dąb Dąbrowa Białostocka uległ na własnym obiekcie MKS-owi Korsze 1:2. Gospodarze musieli radzić sobie w dziesiątkę już po półgodzinie meczu, a przez ostatnie dwadzieścia minut - w dziewiątkę. Sędzia dwoma żółtymi kartkami ukarał najpierw Patryka Karolczuka, a w drugiej połowie pokazał czerwień bramkarzowi gospodarzy, Grzegorzowi Nowajczykowi. Dąb doznał pierwszej porażki w Dąbrowie Białostockiej w tym sezonie.
- Grając od 68. minuty w dziewiątkę próbowaliśmy coś jeszcze zdziałać, nie padliśmy na kolana przed MKS-em Korsze; szkoda tylko, że sędzia zmarnował całe widowisko - opisuje Mieczysław Sołowiej, prezes Dębu Dąbrowa Białostocka. - Kibice ruszyli w pewnym momencie z trybun w kierunku arbitra i musieliśmy opanować tę groźną sytuację, która po raz pierwszy wydarzyła się w historii klubu. To jest wyznacznik pracy sędziego w niedzielnym meczu. Kierownik drużyny z Korsz też mówił mi po spotkaniu, że Paweł Stefanowicz nie ma pojęcia o sędziowaniu. On nawet nie sprzyjał jednej z drużyn, po prostu nie nadawał się do tej roli. Prowadziliśmy 1:0, mieliśmy następne sytuacje i karnego, którego arbiter oczywiście nie odgwizdał. Wszystko posypało się po kartce dla Patryka Karolczuka. Po przeczytaniu protokołu, zupełnie nie zgodziłem się z opisem karania naszych zawodników. "Niech mnie pan poda do sądu" - odpowiedział mi arbiter. Szkoda, że jeden człowiek może zniszczyć urok piłki nożnej, mecz, w którym grały dwie dobre drużyny, zrazić kibiców i ludzi zaangażowanych w futbol. Cóż, trzeba myśleć teraz o następnym pojedynku.

Dąb Dąbrowa Białostocka - MKS Korsze
piątek, 11 października 2013 10:08

W meczu z Płomieniem korszanie w niczym nie ustępowali swoim przeciwnikom. Mimo to zeszli z boiska pokonani. Identyczna sytuacja miała miejsce przed dwoma tygodniami w Morągu.
W obydwu przypadkach o porażkach zespołu z Korsz decydowały proste błędy indywidualne oraz fatalna skuteczność. W każdym poprzednim spotkaniu MKS od pierwszej minuty dążył do zdobycia bramki. Zespół grał do przodu, stwarzał sobie wiele dogodnych sytuacji, jednak brakowało postawienia przysłowiowej kropki nad "i".
W 12. kolejce III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej nasza drużyna zagra na wyjeździe z Dębem Dąbrowa Białostocka. W dotychczasowych czterech III-ligowych spotkaniach, trzy razy górą był Dąb i zaledwie raz zwyciężał MKS.
W obecnym sezonie zespół z Dąbrowy odniósł sześć zwycięstw, trzy razy remisował i dwukrotnie, w Tolkmicku oraz Kętrzynie, schodził z boiska bez zdobyczy punktowej.
Początek spotkania w niedzielę o godzinie 14:00 na Stadionie Miejskim w Dąbrowie Białostockiej.