18 września 2013, 16:30 - Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego w Grajewie
Marcin Denert 90+1, Radosław Guzowski 90+3 - Piotr Trafarski 24, Piotr Kozłowski 78

Wissa: Pawieł Rudniow - Marcin Denert, Przemysław Orłowski, Radosław Guzowski, Jakub Waszkiewicz - Mateusz Zambrowski (72' Mateusz Nikitin), Maciej Kurcewicz, Tomasz Dąbrowski, Wojciech Łapiński (46' Adrian Zalewski), Tomasz Kiljańczyk (60' Krzysztof Marcinkiewicz) - Marcin Dworzańczyk

MKS: Bartosz Milkiewicz - Paweł Miłoszewski, Piotr Sawicki, Paweł Sawicki, Rafał Solecki - Jacek Bukowski (70' Michał Czyrski), Paweł Branicki, Krzysztof Piwiszkis (89' Mateusz Filipowicz), Damian Roksela, Piotr Kozłowski (80' Adam Krajewski) - Piotr Trafarski (80' Wojciech Mikołajczyk)

żółte kartki: Radosław Guzowski, Maciej Kurcewicz, Tomasz Dąbrowski, Wojciech Łapiński - Piotr Trafarski, Paweł Branicki, Mateusz Filipowicz

sędziował: Konrad Kiełczewski (Białystok)

MKS Korsze stracił kolejne punkty w rozgrywkach III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej. Do przerwy nasza drużyna prowadziła po bramce Piotra Trafarskiego. W 78 minucie na 2:0 podwyższył Piotr Kozłowski. MKS kontrolował grę, dominował w każdym elemencie i nic nie wskazywało na końcowy dramat. Kiedy arbiter główny z Białegostoku doliczał 3 minuty, nasz zespół prowadził jeszcze różnicą dwóch goli. W 91 minucie kontaktową bramkę zdobył Marcin Denert, natomiast w ostatniej akcji meczu, w której uczestniczył nawet bramkarz Wissy (zaliczył asystę), do remisu doprowadził obrońca gospodarzy Radosław Guzowski. Parę sekund później sędzia zakończył spotkanie i to, co niemożliwe stało się faktem.
Kolejny mecz MKS Korsze rozegra u siebie z Jagiellonią II Białystok. Początek w sobotę o godzinie 16:00.

Pomeczowa wypowiedź trenera Wissy:

Ryszard Borkowski: Wróciliśmy z dalekiej podróży. W pierwszej połowie zagraliśmy słabo, zachowawczo. W drugiej zaatakowaliśmy z większa determinacją i zaangażowaniem, co przyniosło efekt. Przy drugiej bramce, piłkę do Radka Guzowskiego przedłużył bramkarz, który wyszedł do przodu na stały fragment gry. Zaraz potem sędzia skończył grę. Boli stracona pierwsza bramka, po błędzie w środku pola szybkie dwa podania przeciwników i przegrywaliśmy 0:1. Drugi gol to już konsekwencja naszego wyjścia do przodu. Bardzo dobrze, że udało się wyszarpać ten remis, bo dzięki temu stabilizuję się nasza pozycja w lidze.

Wissa Szczuczyn - MKS Korsze
poniedziałek, 16 września 2013 11:41

W środę odbędzie się zaległe spotkanie ósmej kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej pomiędzy Wissą Szczuczyn i MKS Korsze. Zaplanowany na sobotę 14 września mecz nie odbył się na skutek intensywnych opadów deszczu i złego stanu boiska w Szczuczynie.
Środowa potyczka będzie dla naszej drużyny drugim spotkaniem wyjazdowym z rzędu oraz doskonałą okazją do rehabilitacji za porażkę z Turem Bielsk Podlaski.
Szczuczynianie po słabszym początku rozgrywek wyraźnie złapali wiatr w żagle. W ostatnich dwóch wyjazdowych spotkaniach zdobyli komplet punktów i zaaplikowali rywalom sześć bramek. W sobotę (7.09) Wissa pokonała na wyjeździe LZS Narewka 2:1, natomiast w ubiegłą środę w zaległym meczu pierwszej kolejki pewnie zwyciężyła w Białej Piskiej aż 4:0. Aktualne wyniki pokazują, że zespół ze Szczuczyna jest w stanie wygrać z każdym przeciwnikiem.
Do sobotniego pojedynku MKS przystąpi osłabiony brakiem Daniela Fedczaka (sprawy osobiste) oraz Michała Millera
(4 żółte karki). Do składu powraca natomiast Jacek Bukowski, który pauzował w meczu z Turem Bielsk Podlaski.
Początek spotkania w środę o godzinie 16:30 na Stadionie Miejskim w Szczuczynie.

Michał Łabieniec 84'

Start Kruklanki rywalem MKS-u w 1/32 WPP!
środa, 11 września 2013 19:26

W dniu dzisiejszym w siedzibie Warmińsko - Mazurskiego Związku Piłki Nożnej rozlosowane zostały pary 1/32 Wojewódzkiego Pucharu Polski. Rywalem naszego zespołu będzie Start Kruklanki, występujący na co dzień w A-klasie. O tym, że w 1/32 WPP spotkamy się z drużyną z Kruklanek roztrzygnął ich dzisiejszy mecz z Mazurem Ełk, w którym to nasz przyszły rywal ograł ełczan 3:1
(w regulaminowym czasie gry było 1:1).
Mecz odbędzie się 25 września (środa) o godzinie 15:30 w Kruklankach.

32. GKS Dźwierzuty – MKS Jeziorany

Tur Bielsk Podlaski - MKS Korsze 2:1 (0:1)
poniedziałek, 09 września 2013 10:23

8 września 2013, 17:00 - Stadion MOSiR w Bielsku Podlaskim
Maciej Kesler 85, 88 - Piotr Trafarski 43

Tur: Łukasz Szczepanik - Krystian Kulikowski, Karol Car, Wojciech Marcinkiewicz, Adrian Gudewicz - Kamil Hryniewiecki (46' Karol Jakubowski), Andrzej Lewczuk, Karol Kosiński, Maciej Kesler, Hubert Karwacki (82' Łukasz Popiołek) - Radosław Żero (62' Krystian Tomaszewski)

MKS: Bartosz Milkiewicz - Wojciech Mikołajczyk, Piotr Sawicki, Paweł Sawicki, Rafał Solecki (80' Daniel Fedczak) - Michał Czyrski, Krzysztof Piwiszkis, Damian Roksela, Piotr Trafarski, Piotr Kozłowski - Michał Miller

żółte kartki: Wojciech Marcinkiewicz, Maciej Kesler - Michał Miller, Piotr Trafarski, Wojciech Mikołajczyk

sędziował: Krzysztof Jabłonowski (Białystok)

MKS Korsze przegrał z Turem Bielsk Podlaski 2:1 w meczu 7. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej. Do przerwy nasza drużyna prowadziła po bramce Piotra Trafarskiego. Po strzale naszego zawodnika piłka odbiła się od obrońcy gospodarzy i wpadła obok interweniującego bramkarza. Prowadzenie MKS-u powinno być wyższe, jednak dwóch doskonałych okazji nie wykorzystał Michał Miller. Za pierwszym razem uderzył wprost w bramkarza, natomiast w drugiej sytuacji przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką. Jak się później okazało, zabójcze były ostatnie minuty spotkania. Gospodarze przeprowadzili dwie bliźniacze kontry, po których Maciej Kesler dwukrotnie pokonał Bartosza Milkiewicza. Niedzielna porażka przerwała tym samy serię czterech zwycięskich spotkań z rzędu.
W kolejnym meczu MKS zagra na wyjeździe z Wissą Szczuczyn.
Zdjęcia z meczu:

Tur Bielsk Podlaski - MKS Korsze
piątek, 06 września 2013 09:56

W najbliższą niedzielę drużyna MKS Korsze wyruszy w daleką podróż do Bielska Podlaskiego, gdzie w meczu 7. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej zmierzy się z miejscowym Turem. Cel tej odległej wyprawy jest jeden - walka o kolejne zwycięstwo! Nasz zespół jest jednym z objawień pierwszej fazy rozgrywek, co potwierdził wygrywając cztery ostatnie mecze. Szczególną siłę MKS-u odzwierciedlają dwa niedawne zwycięstwa, wyjazdowe z Motorem Lubawa 5:0 i przed własną publicznością z ŁKS 1926 Łomża 6:1. W niedzielę należy spodziewać się jednak ciężkiej przeprawy, ponieważ Tur nie należy do łatwych przeciwników. Udowodnił to choćby w ostatnim meczu wyjazdowym, wygrywając pewnie z Wissą Szczuczyn 3:0. Jeśli jednak nasz zespół włoży tyle serca i zaangażowania w grę, co w meczu z Łomżą, to o wynik nie powinniśmy się martwić.
W spotkaniu z Turem trener Mirosław Miller nie będzie mógł skorzystać z Pawła Miłoszewskiego (sprawy osobiste) i Jacka Bukowskiego (4 żółte kartki).
Początek spotkania w niedzielę o godzinie 17:00 na Stadionie MOSiR w Bielsku Podlaskim.
W rozwinięciu kadra na niedzielne spotkanie:

Łomża zdemolowana w Korszach!
sobota, 31 sierpnia 2013 19:13

31 sierpnia 2013, 17:00 - Stadion Miejski w Korszach
MKS Korsze - ŁKS 1926 Łomża 6:1 (3:1)
Damian Roksela 27, Michał Miller 36, Piotr Kozłowski 45, 83, PiotrTrafarski 58 (k), 65 - Przemysław Olesiński 35

MKS: Bartosz Milkiewicz - Paweł Miłoszewski, Piotr Sawicki, Paweł Sawicki, Rafał Solecki (84' Mateusz Branicki) - Krzysztof Piwiszkis (87' Mateusz Cyliński), Jacek Bukowski, Damian Rokslea, Piotr Trafarski (81' Paweł Branicki), Piotr Kozłowski - Michał Miller (87' Mateusz Filipowicz)

ŁKS 1926: Łukasz Łopatowicz - Maciej Malinowski, Daniel Kacprzyk, Robert Cychol (46' Marcin Malinowski), Artur Bajor - Przemysław Olesiński (70' Daniel Kraska), Robert Speichler (46' Łukasz Tercjak), Marcin Kraska, Marcin Gałązka, Rafał Maćkowski - Mateusz Laskowski (70' Daniel Lemański)

W 40 minucie Damian Roksela nie wykorzystał rzutu karnego (trafił w poprzeczkę).

żółte karki: Jacek Bukowski, Rafał Solecki - Przemysław Olesiński, Daniel Lemański

sędziował: Krzysztof Szczypiński (Olsztyn)

MKS Korsze rozgromił ŁKS 1926 Łomża 6:1 w meczu 6. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej. Goście tylko na początku spotkania stawiali opór naszej drużynie. Po bramce Damiana Rokseli przewaga MKS-u wyraźnie się uwidoczniła i kolejne bramki były tylko kwestią czasu. Gol na 1:0 padł po akcji Piotra Trafarskiego z Damianem Rokselą, po której ten drugi pięknym strzałem pod poprzeczkę z okolicy pola karnego umieścił piłkę w siatce. Goście wyrównali po składnej akcji 8 minut później za sprawą Przemysława Olesińskiego. W 36 minucie Damian Roskela bardzo dobrze egzekwował rzut rożny wprost na nabiegającego Michał Millera, któremu nie pozostało nic innego, jak z najbliższej odległości umieścić piłkę w bramce. W ostatniej minucie pierwszej połowy Piotr Kozłowski otrzymał świetne podanie od Piotra Trafarskiego i strzałem z lewej nogi z ok. 12 metrów zdobył tzw. gola do szatni. Druga odsłona to zdecydowana dominacja MKS-u. W 58 minucie faulowany w polu karnym był Piotr Trafarski i sędziujący to spotkanie Krzysztof Szczypiński bez wahania wskazał na "jedenastkę". Sam poszkodowany bardzo pewnym uderzeniem po ziemi strzelił piątą bramkę dla naszej drużyny. Ostatniego gola meczu zdobył Piotr Kozłowski, wykorzystując dokładne podanie od Michał Millera. Na ostatnie minuty trener Mirosław Miller desygnował do gry zaledwie 16-letniego Mateusza Cylińskiego (rocznik 1997), który został tym samym najmłodszym debiutantem w zespole z Korsz na szczeblu III ligi.

MKS Korsze - ŁKS 1926 Łomża
piątek, 30 sierpnia 2013 08:27

Trzy ostatnie spotkania ligowe i komplet punktów, stosunek bramek 10:2 - takim bilansem może pochwalić się MKS Korsze przed sobotnim spotkaniem 6. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej z ŁKS 1926 Łomża.
Nasz najbliższy przeciwnik w głównej mierze oparty jest na młodych zawodnikach, którzy zdobywają dopiero pierwsze piłkarskie szlify na III-ligowych boiskach. Drużyna zajmuje obecnie trzynaste miejsce w tabeli z pięcioma punktami na koncie. W ostatniej kolejce łomżanie zremisowali na własnym stadionie z Turem Bielsk Podlaski 1:1. W poprzednich meczach ŁKS rozbił na wyjeździe Wissę Szczuczyn 5:1, przegrał z Mrągowią Mrągowo 3:2 i Motorem Lubawa 2:1 oraz zremisował na inaugurację sezonu z Granicą Kętrzyn 0:0.
Trenerem zespołu z Łomży jest 34-letni Krzysztof Przytuła, były zawodnik Szczakowianki Jaworzno, Cracovii Kraków, Arki Gdynia i Pogoni Szczecin. Ciekawostką może być fakt, że aktualnie jest również komentatorem piłkarskim w telewizji Canal +, gdzie komentuje mecze ligi polskiej i hiszpańskiej.
Wyniki LIVE III ligi można śledzić tutaj: #
Początek spotkania w sobotę o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Korszach.

Michał Miller 14, Piotr Kozłowski 16, 26, 77, Piotr Trafarski 74

MKS: Bartosz Milkiewicz - Paweł Miłoszewski, Piotr Sawicki (86' Paweł Branicki), Paweł Sawicki, Rafał Solecki - Krzysztof Piwiszkis, Damian Roksela, Jacek Bukowski (80' Michał Czyrski), Piotr Trafarski (80' Adam Krajewski), Piotr Kozłowski - Michał Miller (84' Mateusz Filipowicz)

Motor: Jacek Malanowski - Łukasz Lewalski, Arkadiusz Wietecha, Dawid Ksiuk, Piotr Remiszewski (29' Paweł Kolcz) - Karol Narojczyk, Filip Kocięda, Jarosław Rzeźnikiewicz (46' Adrian Mederski), Artur Śmigielski (46' Cezary Nowiński) - Bazylii Jabłonowski (58' Christian Klein), Marek Śnieżawski

żółte kartki: Arkadiusz Wietecha, Christian Klein - Paweł Sawicki, Paweł Miłoszewski, Michał Miller, Damian Roksela

MKS Korsze rozgromił w wyjazdowym meczu III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej Motor Lubawa 5:0. Już po pierwszej połowie MKS prowadził 3:0 i losy spotkania były praktycznie przesądzone. Po trzecim z rzędu zwycięstwie nasza drużyna zajmuje piąte miejsce ze stratą 2. punktów do prowadzącej Jagielloni II Białystok.
Kolejne spotkanie MKS rozegra w sobotę na własnym stadionie z ŁKS 1926 Łomża.

wtorek, 27 sierpnia 2013 08:36

Już w środę, w 4. kolejce III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej, MKS Korsze zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z Motorem Lubawa. Po dwóch zwycięstwach z rzędu należy postarać się o podtrzymanie dobrej passy. Zadanie wydaje się niełatwe, ponieważ Motor w tych rozgrywkach spisuje się bez zarzutów i z 7. punktami na koncie zajmuje 7. miejsce w ligowej tabeli. W ostatniej kolejce lubawianie wygrali na wyjeździe z Turem Bielsk Podlaski 2:0.
Początek spotkania w środę o godzinie 18:00 na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie.